Na povánoční výprodej nemusíte do obchodu, hledejte na internetu

shutterstock.com
shutterstock.com

Povánoční slevy jsou pro mnohé příjemným zakončením vánočních svátků. Mohou výhodně nakoupit zboží, které by si za plnou cenu nedopřáli. Navíc mnoho z nás se vydá proměnit peněžité dary za věci, které potřebují a které pod stromečkem nenalezli. Kdy se mohou nedočkavci těšit na první pády cen?

Kdy začínají povánoční výprodeje?

Výprodeje zboží zpravidla začínaly hned po vánočních svátcích, tedy 27.12. Ovšem v poslední době se prodejci snaží nalákat zákazníky na koupi levných vánočních dárků na poslední chvíli. Začnou tedy zlevňovat dokonce již několik málo dní před Vánoci. V některých obchodních řetězcích i na internetových obchodech se začaly objevovat první slevy již v pondělí 22.12.

Pokud ale nemilujete obchody plné lidí zběsile hledajících výhodnou koupi, můžete zlevněné zboží nakoupit i z pohodlí domova. Rovněž internetové obchody nechávají v průběhu Vánoc padat ceny, a to o 25-70 %! Zpravidla se slevy týkají zboží, které se hůře prodává nebo jsou to staré kolekce.

Co se vyplatí kupovat v povánočním výprodeji?

Nejvyhledávanějším zbožím ve výprodejích bývá elektronika a oblečení, v těchto kategoriích společně s obuví a hračkami také naleznete nejlákavější slevy. Oblečení si málokdo troufne někomu pod stromeček nadělit, jelikož je velmi těžké odhadnout velikost i vkus obdarovaného. K doplnění šatníku se proto vyplatí využít případných finančních darů a zakoupit za výhodné ceny kvalitní oblečení či obuv a rozšířit tak vánoční nadílku o moderní oblečení dle vašeho vkusu.

Kde výhodně nakoupit oblečení?

Kamenné obchody s oblečením někdy pro velký zájem o zlevněné zboží připomínají rušnou tržnici, kde především ženy bojují o nejpěknější kousky oblečení v příslušné velikosti. Daleko pohodlnější je tedy nákup přes internet, kde se velmi přehledně zorientujete v nabízených velikostech i cenách, které jsou v kamenných obchodech mnohdy nejasně vyznačeny.

Missing Johnny dámské tričko, zdroj: europefashion.cz
Missing Johnny dámské tričko, zdroj: europefashion.cz

Oblíbeným internetovým obchodem s oblečením je například europefashion.cz, který nabízí kvalitní zboží od řady známých značek. Naleznete zde nové zboží, ale vybírat můžete také v cenově výhodné kategorii second hand.

Výhodné nákupy zde můžete udělat nejen po Vánocích, obchod nabízí příznivé slevy v průběhu celého roku, nejvýhodněji potom pořídíte poslední kusy v kategorii likvidace. Aktuálně může získat bonus 100 Kč na váš povánoční nákup v minimální výši 500 Kč (nabídla platí do 31.1.2015).

Desigual PARADISE dámské šaty, zdroj: europefashion.cz
Desigual PARADISE dámské šaty, zdroj: europefashion.cz

V současné době zde obzvlášť výhodně nakoupíte trička, která jsou zlevněna o 25-50 %, některé vybrané typy dokonce až o 70%. Naleznete zde tílka, moderní dlouhá trička v elegantním i sportovním provedení. Nechybí ani velmi originální asymetrické střihy s jedním rukávem. Výběr je vskutku pestrý.

Velké slevy objevíte i v kategorii sukní a šatů. Letní šaty a sukně jsou zlevněny o 15-50 %. Vybírat můžete mezi všemi délkami šatů i sukní v mnoha barevných odstínech. Romantické ženy jistě nadchnou elegantní volánové sukně rozmanitých střihů i vzdušné letní šaty na ramínka se splývavou sukní.