ZASTAVTE VĚK A SMAŽTE VRÁSKY

Nejčastěji se objevují na krku a na obličeji, ale nevyhýbají se ani jiným partiím. Jsou jedním z charakteristických rysů stárnutí. Přesně tak, jsou to vrásky. Jakkoli jsou přirozené a jejich výskyt je nevyhnutelný, snažíme se jich za všech okolností zbavit. Ze stránek časopisů i televizních obrazovek se na nás dívají dokonale vyhlazené a vyretušované tváře. Hladká a mladistvá kůže ovšem nemusí být výlučně počítačovou iluzí, ale získáte ji i vy. Jak na to? 

Které postupy můžeme využít pro odstranění vrásek?

První metodou korekce vrásek je ta, kdy se uchýlíme ke klasické operaci. Zákrok se nazývá jinak lifting. Probíhá tak, že se kůže napne a přebytek chirurg odřízne. Lze takto postupovat jak na obličeji, tak i na krku. Samozřejmě vám pak zůstává jizva, nicméně se na to pamatuje již před samotným liftingem a řez vede chirurg tak, aby byly stopy po zákroku maximálně nenápadné. Tedy zpravidla jsou vedeny v přirozených záhybech kůže, v oblasti za ušima nebo v linii vlasů.

korekce vrásek

Mimo jizev samozřejmě takováto procedura vyžaduje svůj čas na následné zhojení. Proto přišla moderní medicína také s dalšími zákroky, které mají v názvu sice lifting, ale fungují na trochu odlišném principu, který je vůči pacientovi šetrnější. Tím prvním je lifting nitěmi. Jedná se o miniinvazivní proces, kdy místo klasického řezu použijeme jen malé vpichy. Skrze ně zavedeme velmi tenkou jehlou zvláštní nitě. Jinak se tento postup též nazývá Threadlifting a můžeme jej využít pro vyhlazení vrásek na obličeji, ale také v dekoltu, případně navrátit opět pevné kontury povoleným pažím.

Novou moderní a velmi oblíbenou metodu zastupuje laserový resurfacing. Při něm používáme frakční CO2 laser. Ten nám umožňuje působení laserového paprsku namířit konkrétně na ošetřované místo. Okolní tkáně nezasáhne, tedy je nepoškodí. To pro pacienta znamená, že se po ambulantním ošetření záhy vrací do běžného denního režimu a nemusí se podrobovat rekonvalescenci.

Naopak jedním ze zákroků, které mají už dlouhou tradici, je radiofrekvenční lifting. Stále je ale velmi oblíbený. Radiofrekvenční vlnění totiž může proniknout až do škáry, kde způsobí přirozenou tvorbu nových kolagenových vláken. Což má za následek vyhlazení pleti.

Značnou popularitu má mezi pacienty rovněž takzvaná fotorejuvenace nebo jinak fotoomlazení. To využívá světlo v širokém spektru vlnových délek. Tak rovněž dokáže zajistit vlastní novotvorbu kolagenu.

Poslední cestou, jak se zbavit vrásek, je injekční aplikace dané látky, ať už botulotoxinu či jiné, neboť lze také využít nejrůznější výplňové materiály. Může jich být řada, ale asi nejpoužívanější je kyselina hyaluronová, která je pro tělo absolutně přirozená a nevyvolává nežádoucí reakce.

Který ze jmenovaných postupů pro mě bude nejlepší?

Náš předcházející přehled ani zdaleka nebyl vyčerpávající, estetická dermatologie i plastická chirurgie jsou velmi bouřlivě se rozvíjející obory. Metod je celá řada, každý z nich má svoje výhody i nevýhody. Proto, abychom právě zápory minimalizovaly, můžeme samozřejmě využít i kombinaci různých postupů. I tak nelze vyloučit komplikace.

V určité malé míře se mohou objevit vždy a nelze jim zabránit. Garantovat zákrok bez rizika nedokáže ani ten nejzkušenější lékař. Proto u nás na klinice Altos nejprve projdete vstupní konzultací. Je totiž nezbytné získat všechny dostupné informace o vašem zdravotním stavu a na tomto podkladě se ve spolupráci s lékařem zodpovědně rozhodnete o nejvhodnějším postupu. Lékař samozřejmě musí na zřetel brát nejen svoje vlastní mínění, ale i vaše přání.

Do velké míry máte tak výsledek sami ve vlastních rukou zodpovědným přístupem k výběru toho, komu se svěřujete do rukou. Vždy by to mělo být kvalifikované pracoviště, kde pracují atestovaní odborníci, kteří se vám budou od vstupní konzultace po řešení případných pooperačních i jiných komplikací k dispozici.