Šampóny proti vypadávání vlasů

Vypadávání vlasů je rozšířený problém nejen u mužů, ale často jsou jím postiženy i ženy. U nich to má většinou mnohem větší dopad na psychiku, a proto je důležité tento problém řešit včas. A jak tedy vyřešit problém vypadávání vlasů?

Kdy je problém potřeba začít řešit?

Denně nám běžně vypadává 80 – 100 vlasů, při umývání může toto číslo vzrůst až k 300. Problém začíná, když vlasy vypadávají ve větším množství a často. Nejprve vlasy řídnou a později se začínají objevovat holá místa na pokožce. Na vypadávání vlasů může mít vliv i stres a u žen i hormonální změny (puberta, těhotenství, menopauza). Pokud na sobě identifikujete tyto problémy, doporučujeme nejdříve navštívit lékaře.

Kdy použít šampony proti vypadávání vlasů?

Především záleží na příčině, kterou by vám měl pomoci identifikovat lékař například Alopecia (holohlavost či plešatost), která se vyskytuje nejen u mužů! Nicméně pokud problém není příliš vážný, můžete pro začátek vyzkoušet šampon pro vypadávání vlasů. Pozitivní účinky by se měly dostavit během 4 týdnů pravidelného používání. Je nutné rovněž přestat s barvením a aplikací chemických přípravků na vlasy. Častou příčinou špatného stavu a vypadávání vlasů je i nedostatek vitamínů. Doporučujeme zařádit do jídelníčku potraviny bohaté na vitamíny.