Šetrná péče o vaši pokožku

Každá žena o sebe ráda dbá. Vybírá si pro svou pleť a tělo ty nejlepší produkty, které jí dodávají vitalitu a potřebnou péči. Víte však, že přítomnost chemických látek v komerčních výrobcích má, krom okouzlujícího prvního dojmu, také celou řadu negativních dopadů? Jmenujme příkladně podráždění či zarudlost, nad nimiž často jen ledabyle mávnete rukou. Poznejte spolu s námi přírodní cestu, která vašemu tělu poskytne citlivou a vyváženou péči.

kosmetika z mrtvého moře

Proč dát přírodě zelenou?

Po ranním budíčku si vyčistíte zuby, dáte sprchu a navoníte se do práce. Při každé proceduře na sebe však nenuceně aplikujete až několik stovek chemických látek. Buďte ke své pokožce pokornější a dopřejte jí pozornost, díky níž bude zdravě dýchat. Přírodní kosmetika k tomu napomáhá celou řadou vitamínů, minerálů a antioxidantů. Je velice citlivá, šetrná ke kůži a neucpává póry. Primárně se připravuje z bylin a olejů, populární je také kosmetika z mrtvého moře.

Ujasněte si pojmy

V definici toho, co je přírodní kosmetika a biokosmetika, se nejčastěji chybuje. Obecně tyto produkty splňují velice přísné podmínky, kdy se k jejich výrobě používají suroviny z rostlin či minerálů. Obsahovat nesmí konzervanty, parfémy, ropné deriváty nebo syntetická barviva. Přísně zakázáno je testování na zvířatech. Biokosmetika je na stupínku přísnosti ještě o kousek výš. Při jejím zpracování se vyžaduje doložení, že všechny užité suroviny pocházejí z ekologického zemědělství. Nemusíte se v žádném případě obávat několika hodin strávených nad etiketou ke krému. K lepší orientaci zákazníků slouží udělené certifikáty, podle nichž přesně poznáte, jakým způsobem byla kosmetika do sekce přírodních či organických produktů zařazena. Nemalé nároky jsou kladeny i na ekologický obal výrobku.

Láká vás zdravá a přírodní cesta bez konvenční kosmetiky? Stejný zápal v sobě má i tým specialistů e-shopu NuSpring. Při výběru kosmetických výrobků přednostně zohledňují jejich složení a na kvalitě přísně trvají. Prohlédněte si nabídku na www.nuspring.cz nebo v nově otevřené kamenné prodejně na Praze 2.